Aktuality

Milí cvičenci a příznivci pohybu, oznamujeme, vám, že od 9.10.2020 jsou podle nařízení vlády bohužel všechna cvičení v sokolovně i v Domě osvěty zakázána. Pokud dojde ke změně, budeme vás informovat.

Památný den sokolstva VÝZNAMNÝ DEN ČR- uctěný památky obětí - 8.10. byla u sokolovny uctěna památka obětí a byly položeny květiny u pamětních desek ve vestibulu sokolovny.

8. říjen - PAMÁTNÝ DEN SOKOLSTVA
Z rozhodnutí zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha byla Česká obec sokolská rozpuštěna a její majetek úředně zabaven. Gestapo v noci ze 7. na 8. října 1941 zatklo, takřka naráz, všechny sokolské činovníky z ústředí, žup i větších jednot, kteří „ještě byli na svobodě“. Byli mučeni, vězněni, deportováni do koncentračních táborů a naprostá většina z nich se již na svá místa po skončení války nevrátila. Tato akce byla nejrozsáhlejším zásahem proti členům Sokola v celé jeho historii a postihla především řadu jeho nejvyšších představitelů, a tím i významných osobností celého národa, které, jak ukázal další vývoj naší společnosti, pak v jejích dalších osudových chvílích nenahraditelně chyběly. Cílem a smyslem této akce byla totální likvidace celého spolku. Říjnové události roku 1941 představují nejpočetnější zásah totalitní nacistické moci vedený proti skupině občanů dobrovolně se organizujících v jedné zájmové organizaci.

Spolu v pohybu - sportovní odpoledne 23.9.2020 od 16.00 hod na hřišti u sokolovny

Setkání na Křivoklátě

Uctění památky u příležitosti úmrtí T. G. Masaryka dne 14.9.2020

Rodiče a děti a předškoláci zahájili svá pravidelná cvičení ve čtvrtek, 10.9.2020

Cvičební víkend v Jesenici, 4.-6.9.2020

Cvičebni rok 2020 - 21 nabídku pro letošní cvičební rok najdete v odkazu ROZVRH CVIČENÍ a tam najdete také kontakty na jednotlivé cvičitele, kterým volejte v případě, že si chcete ověřit, zda není nějaká změna - zejména ti, kteří chtějí cvičit po delší době nebo se chystají přijít poprvé. Cvičitelé vás zároveň budou informovat, zda je volná kapacita prostor.

Naše společná sokolská lípa T.J.Sokol Rakovník - Městys Senomaty , vysazená ke 100.výročí vzniku naší republiky již má i pěkné označení.

Sbírka klubíček na výrobu hraček pro onkologicky nemocné a nedonošené děti. Klubíčka vlny na pletení a háčkování můžete nosit do sokolovny stejně jako víčka od pet lahví. Děkujeme :)

Odkazy:

SOKOL-ČOS

SOKOL

Župa Budečská

Lokša PrePress

4089343